aukcjeofert.pl

Jak działa typowa e-aukcja?

obrazek przykładowy

  1. Określenie oraz konsultacje dotyczące zakresu i przedmiotu aukcji  - Na początku Zamawiający sam określa przedmiot i zakres aukcji. Ma on również możliwość konsultacji z naszą firmą, jako Operatorem odnośnie modelu aukcji, który będzie najkorzystniejszy dla Zamawiającego.
  2. Przygotowanie Platformy pod aukcję i publikacja ogłoszenia - Operator przygotowuje ogłoszenie, które Zamawiający weryfikuje i zatwierdza. Po zatwierdzeniu ogłoszenia przez Zamawiającego następuje publikacja ogłoszenia na Platformie, jak również może być ono opublikowane na stronie internetowej Zamawiającego, tak aby jak najwięcej Oferentów zgłosiło się do aukcji.
  3. Wyszukiwanie nowych Oferentów - Usługa dodatkowa, dzięki której Zamawiający może skorzystać z naszego doświadczenia i zaoszczędzić czas na wyszukanie
    i zaproszenie do aukcji Oferentów. Operator wyszukuje z bazy danych Platformy AukcjeOfert.pl Oferentów, którzy brali już udział w aukcjach.
  4. Rejestracja Oferentów - Zamawiający przesyła Operatorowi listę dopuszczonych do aukcji Oferentów, następnie wysyła Oferentów zaproszenia. Operator udziela Oferentom  odpowiedzi na każde pytanie i dopilnowuje, aby każdy z nich miał konto.
  5. Aukcja testowa i szkolenie - Przed każdą aukcją właściwą, Zamawiający lub Operator przeprowadza aukcję testową, podczas której szkoleni są Oferenci, tak aby zapoznali się z Platformą, a także z panelem użytkownika oraz wiedzieli jakie są warunki aukcji podczas aukcji właściwej. Aukcja testowa przeprowadzona jest zazwyczaj jeden dzień przed aukcją właściwą, jeżeli jest ona zgodna z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, jeżeli jest to aukcja bez podpisu elektronicznego, to aukcje testowe, przeprowadzane są na życzenie klienta.
  6. Aukcja - Po aukcji testowej w wyznaczonym terminie przez Zamawiającego, następuje aukcja właściwa, na której dokonuje się właściwa licytacja. Zamawiający otrzymuje dostęp do Platformy i może obserwować trwającą aukcje (aktualne złożone oferty, bieżące oferty na podstawie składanych ofert, wykres przebiegu aukcji)
  7. Raport - Po zakończonej aukcji, Zamawiający otrzymuje raport z przebiegu licytacji i wybiera firmę, która wygrała przetarg. Następnie ogłaszane są wyniki.
Jak oszczędzić więcej?
Zamów rozmowę z doradcą, oddzwonimy do Ciebie.
wypróbuj za darmo i zacznij oszczędzać
Newsletter

Subskrybuj newsletter o nowościach i zmianach na Platformie AukcjeOfert.pl

AukcjeOfert.pl mini logo

Platforma przetargowa AukcjeOfert.pl jest własnością firmy e-direct Sp. z o.o. i pozwala przeprowadzać przetargi, aukcje i licytacje elektroniczne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.