aukcjeofert.pl

Aukcja elektroniczna zakupowa

Obserwuj, jak cena przerasta Twoje najśmielsze oczekiwania

Angielska

Angielska tzw. klasyczna – jest to taki rodzaj aukcji, gdzie Oferenci licytują się otwarcie, rywalizując między sobą o to, który z nich osiągnie najniższą cenę. Sprzedający może ogłosić cenę wywoławczą, którą Oferenci systematycznie przebijają. Aukcja zostaje zakończona, gdy żaden z Oferentów nie złoży kolejnego, lepszego postąpienia. Wygrywa ten Oferent, który złoży najniższą, a dla Organizatora aukcji, najkorzystniejszą ofertę.

Wieloparametrowa

Aukcja wieloparametrowa, to rodzaj aukcji, w której badana jest nie tylko cena, ale również atrakcyjność składanych ofert, na podstawie co najmniej dwóch dodatkowych kryteriów, np. termin realizacji, długość gwarancji etc. Każdemu parametrowi przydzielona jest określona waga punktów (ustalana przez Organizatora). Wybór najkorzystniejszej oferty odbywa się na podstawie łączenej ilości punktów.

Japońska

Aukcja japońska, to specyficzny typ aukcji, który może odbyć się nawet przy uczestnictwie co najmniej jednego Oferenta. Składanie ofert, polega na zaakceptowaniu proponowanej przez system wartości. Wartość aukcji obniżana jest systematycznie o określony odstęp czasu, np. co jedną minutę wartość zostaje obniżona o 10 złotych. Oferenci chcąc uczestniczyć w aukcji, akceptują kolejne postąpienia, proponowane przez system, nie potwierdzenie aktualnej wartości spowoduje wykluczenie Oferenta z aukcji. Wygrywa ten Oferent, który potwierdzi jako ostatni proponowaną przez system cenę.

Jak oszczędzić więcej?
Zamów rozmowę z doradcą, oddzwonimy do Ciebie.
wypróbuj za darmo i zacznij oszczędzać
Newsletter

Subskrybuj newsletter o nowościach i zmianach na Platformie AukcjeOfert.pl

AukcjeOfert.pl mini logo

Platforma przetargowa AukcjeOfert.pl jest własnością firmy e-direct Sp. z o.o. i pozwala przeprowadzać przetargi, aukcje i licytacje elektroniczne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.